تاریخ امروز : سه شنبه, 29 آبان 1397

آغاز هفته وحدت مبارک باد

رای دهی:  / 0

 

هفته وحدت چه روزی است؟

 

هفته وحدت که فاصله میان 12 ربیع الاول که سالگرد ولات پیامبر اکرم(ص)میباشد و بنا بر روایات اهل سنت تا 17 ربیع الاول که تاریخ ولادت رسول خدا حضرت محمد (ص) بنا بر روایت های موجود در شیعه است.همچنین از سوی امام خمینی ره این هفته به عنوان هفته وحدت نامگذاری است است.

 

علت نامگذاری هفته وحدت چیست؟

انقلاب اسلامی که توسط وحدت ملت و اقشار و طوایف آن در اسلام دست به دست هم دادند تا به پیروزی پیوست و موجب وحدت ملل مسلمانان شد و این وحدت به صورت حرکت و نهضت جمهوری اسلامی علیه ظاغوت و سلطه دشمن و استعمارگران منجبر به این پیروزی شد.

 

چه کسی این هفته را هفته وحدت نامید؟

  این روزها به پیشنهاد آیت الله حسینعلی منتظری و همچنین حمایت آیت الله خمینی به عنوان هفته وحدت نامگذاری شد که هر ساله در تهران و در هفته وحدت کنفرانس بین المللی وحدت رسمی که مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی نام دارد را در کنار جمعی از کشورهای مختلف اسلامی برگزار میکنند.

ادامه مطلب: آغاز هفته وحدت مبارک باد

اطلاعیه تقویم آموزشی

رای دهی:  / 2

قابل توجه دانشجویان تقویم آموزشی نیمسال 1-98-97 منتشر شد.جهت دیدن به قسمت تقویم آموزشی در بالای سایت مراجعه کنید.

اطلاعیه دانشجویی(کارورزی)

رای دهی:  / 2

اطلاعیه دانشجویی: فرم نگارش کارورزی درسایت دانشگاه قسمت فرم کارورزی منتشر شد دانشجویان می بایست  طبق این فرمت گزارش پایانی خودرادر قالب CD نوشته واز چاپ کاغذی جداً خوداری شود و تنها فرم های کارورزی که هفتگی و ماهیانه ومابقی فرم ها ست راپرینت بگیرید واین گزارشات تکمیلی را طبق فرمت خواسته شده نوشته و به دانشگاه تحویل دهند.

کانال های دانشگاه

رای دهی:  / 0

آدرس کانال های دانشگاه در پیام رسان ها:

پیام رسان ایتا :

https://eitaa.com/ekavar

پیام رسان بیسفون:

http://bpn.im/ekavar

پیام رسان سروش :

https://sapp.ir/ekavar

مسیر سایت

اوقات شرعی

سخن روز

نقل قول برای روز سه شنبه یا اَرْحَمَ الرّاحِمین : ای مهربان ترین مهربانان

 با دوستت آرام بیا، بسا که روزى دشمنت شود، و با دشمنت آرام بیا، بسا که روزى دوستت شود - زندگی کوتاهتر از آن است که لحظاتت را به دست غم بدهی - اگرکسی خوبی های تو را فراموش کرد،تو خوب بودن را فراموش نکن - هیچکس مجبور نیست انسان بزرگی باشد،تنها انسان بودن کافیست
تاریخ شمسی :
سه شنبه - ۲۹ آبان - ۱۳۹۷
تاریخ قمری :
الثلاثاء / 12 ربيع أول / 1440
تاریخ میلادی :
Nov 20 2018
ساعت :

Warning: file_get_contents(http://www.bklk.ir/module/datev2) [function.file-get-contents]: failed to open stream: Connection refused in /home/ekavarir/public_html/modules/mod_date_joomtemplate/jdff.php on line 748